درخواست فایل la-c361p بایوس لپتاپ دل precision ۵۵۱۰

Support Staff no.1

Moderator
تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
7,453

سابقه فعالیت:

خیلی ممنون از همکاری شما
بخش فنی حتما این مورد رو بررسی میکنن

fix1644

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
2,172

سابقه فعالیت:

خیلی ممنون از همکاری شما
بخش فنی حتما این مورد رو بررسی میکنن
خواهش میکنم اگه مورد تأیید شد خواهشاً بگید جایگزین شم بگم هم با ایسی ds3231و هم با ساعت مچی سپاس و درود فراوان

Support Staff no.1

Moderator
تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
7,453

سابقه فعالیت:

بله حتما
ممنون

fix1644

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
2,172

سابقه فعالیت:

بله حتما
ممنون
آموزش جایگزینی ایسی ds3231در مدار rtc
چطور بلوک rtc چیپ رو با ایسی ds3231جایگزین کنیم
شما یک مادربورد asus h81 در نظر بگیرید که روشن نمیشه ما ولتاژ رو روی front oanel داریم این مادربورد نمیتونه فرکانس 32.768کیلو هرتز برای ما بسازه این 32 کیلو رو هم میتونید با اسکوپ بگیرید و هم میتونید با تست ولتاژ از پایه های این کریستال متوجه شید که هیچ ولتاژی بر روی کریستال نیست و عیب تشخیص بدید
برای این مدل مادربورد شما کریستال کردید و مدار rtc شروع به کار کردن نکرد همانطور که میدونید مدار rtc کار نکنه مادربورد روشن نمیشه
برای حل این مشکل یه راهکاری هست که میشه مادربورد زنده کرد اون روش هم استفاده از ایسی ds3231یا استفاده از ماژول آمادش هست هم میتونید از ماژول استفاده کنید و هم میتونید یه ایسی رو تهیه کنید و یک pcb فراهم کنید ایسی بذارید روش و استفاده کنید
برای درست این ماژول نیاز به ایسی و سه تا سیم هست
پین شماره یک ایسی. خروجی 32.768 می‌باشد
پین شماره دو تغذیه یا همون vcc ایسی می‌باشد
پین شماره سه ایسی interupt ایسی می‌باشد
پین شماره چهار ایسی rst یا همون ریست هست که باید hi باشد
برای این کار شما با هویه پایه دو و سه و چهار رو بهم متصل میکنیم بهتر که پولاپ بشه در ماژول آماده پولاپ شد ه
یکی از سیم هارو به این سه پایه یعنی دو ،سه ،چعار متصل کنید
پین شماره یک حتما باید با یک مقاومت به تغذیه پولاپ بشه برای این کار شما میتونید از یک مقاومت ،یک کیلو ،دو کیلو،یا 4.7 کیلو پولاپ کنید 2.2 کیلو بهتر حالت هست که میتونید از مادربورد های داغی تهیه کنید
پس پایه یک که خروجی به ورودی مقاومت 2.2 کیلو متصل کرده و پایه های دو ،سه و چهار که بهم متصل بودن که بهش سیم وصل بود رو به خروجی مقاومت 2.2 کیلو متصل کرده و پایه شماره یک ایسی که ورودی مقاومت متصل بود هم یک سیم متصل کرده در اصل ما دو تا سیم داریم یک سیم که به پایه یک ایسی که مقاومت 2.2 کیلو بهش متصل هست و دومین سیم به پایه دو ،سه وچعار که با هویه متصل کرده بودیم و از طرفی هم سیم به سه تا پایه متصل هم به خروجی مقاومت
پین شماره 13هم که گراند هست که و پین شماره 14 ایسی تغذیه باطری هست برای پین شماره 14 شما میتونید تغذیه خود ایسی و تغذیه باطری رو جداگانه بگیرید و یا میتونید این دوتا پایه رو بهم وصل کنید مشکلی هم پیش نمیاد پس تغذیه ایسی و تغذیه باطری رو با یک سیم یا هر چیز دیگه به هم جامپ یا متصل کنید
برای پایه 13 هم یک سیم جداگانه گذاشته و یک گراند میگیریم
حالا ما سه تا سیم داریم پایه یک خروجی 32.768 کیلو که توسط یک مقاومت پولاپ شده این مقاومت به پایه یک متصل شده و سیم بعدی تغذیه و ریست و اینتراپ هست که سه تا پایه بهم متصل و این سیم هم به پایه ها و هم به خروجی مقاومت 2.2 کیلو متصل میکنیم
و سیم بعدی هم که گراند می‌باشد
وصل کردن این ماژول بر روی مادربورد
این ماژولی که ساختیم یک تغذیه میخواد که میتونیم از پایه مثبت باطری یا دیود سه پایه rtc کنار باطری یا خازنی که این ولتاژ باطری واردش میشه
نکته مهم دقت کنید این ولتاژ از ولتاژ 3.3ولت استندبای نگیرید حتما باید از باطری بگیرید
بهتر که از خروجی rtc بگیرید
و سیم گراند رو هم میتونید از یک خازن و یا از هر جایی که مد نظرتون هست یا از جای پیچ ها یا از منفی خازن ها
سیم آخر هم میتونید که سیم خروجی 32.768 هست رو به یکی از پایه های کریستال روی برد بگیرید اگه اولی جواب نداد به دومین پایه و برای این کارم حتما حتما کریستال رو خارج کنید
امیدوارم این روش بدرد همکار ها بخوره البته در مقاله بعدی این روش هم میشه با ساعت های مچی خراب هم انجام داد
موفق و پیروز باشید

fix1644

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
2,172

سابقه فعالیت:

بله حتما
ممنون
آقای همتی بزرگوار من فرستادم جسارت منو ببخشید اگه مورد تأیید بود بذارید همکار ها استفاده کنند چون با این روش من خیلی از بردهارو زنده کردم
بازم ممنون بابت همه چی سپاس گذارم

Support Staff no.1

Moderator
تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
7,453

سابقه فعالیت:

آقای همتی بزرگوار من فرستادم جسارت منو ببخشید اگه مورد تأیید بود بذارید همکار ها استفاده کنند چون با این روش من خیلی از بردهارو زنده کردم
بازم ممنون بابت همه چی سپاس گذارم
خیلی ممنون از لطف شما
حتما انجام میشه ?

Support Staff no.1

Moderator
تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
7,453

سابقه فعالیت:

سلام مجدد
با مدیریت سایت در این مورد صحبت کردم و فرمودن که همین مطلب رو خودتون میتونید با پروفایلو اسم خودتون بعنوان پست جدید داخل سایت بزارید و سایر دوستان هم ازش استفاده کنن
فقط اینکه لطف کنید یک عنوان دقیق برای موضوع مطلب انتخاب کنید
باز هم ممنون از همکاری و لطف شما ?

fix1644

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
2,172

سابقه فعالیت:

سلام مجدد
با مدیریت سایت در این مورد صحبت کردم و فرمودن که همین مطلب رو خودتون میتونید با پروفایلو اسم خودتون بعنوان پست جدید داخل سایت بزارید و سایر دوستان هم ازش استفاده کنن
ممنون
سلام مجدد

Support Staff no.1

Moderator
تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
7,453

سابقه فعالیت:

?

چه کسی این تاپیک را مشاهده می کند؟

در حال حاضر وجود دارد 0 اعضایی که این موضوع را مشاهده می کنند