درخواست فایل la-c361p بایوس لپتاپ دل precision ۵۵۱۰

fix1644

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
2,172

سابقه فعالیت:

ممنون میشم بدید چون بایوس دم دست هست و نیازی نیست کلا برد خارج کنم بی زحمت یه بایوس مطمن بدید هرچند باید مادربورد خارج کنم و مدل دقیق برد بدم ولی گفتم بایوس بزنم اگه جواب نداد اون موقع برد خارج کنم ممنون

fix1644

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
2,172

سابقه فعالیت:

سلام و خسته نباشید این دستگاه سه تا بایوس داره فکر کنم یدونش 16 یدونش 4 و یدونشم فکر کنم یک باشه بی زحمت فایل دقیق و مطمن بدید ،دستگاه روشن میشه ولی تصویر نداره همه ولتاژ ها اوکی هستند من مدل دقیق مادربورد با عکس سه تا از بایوس براتون پیوست کردم در آرشیو داشتم بایوس هاشو ولی تو کار نباید ریسک کرد من تا به حال هر فایلی از شما گرفتم زدم 95 درصدش جواب گرفتم بی زحمت فایل دقیق بدید ممنون میشم نیاز فوری هم دارم ممنون تشکر فراوان

فایل های ضمیمه

• 17014149486333977390476083628198.jpg
    17014149486333977390476083628198.jpg
    4.2 مگابایت · نمایش‌ها: 5
  • 17014149955193518599614391435481.jpg
    17014149955193518599614391435481.jpg
    4.6 مگابایت · نمایش‌ها: 5

fix1644

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
2,172

سابقه فعالیت:

خانم مرسی این سه تا بایوس داره

Salimeh Bolboli

تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
4,166

سابقه فعالیت:

فایل های ضمیمه

• Dell 1MB.BIN
    1 مگابایت · نمایش‌ها: 3
  • Dell 4MB.BIN
    4 مگابایت · نمایش‌ها: 4
  • Dell 16MB.zip
    8.4 مگابایت · نمایش‌ها: 9

fix1644

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
2,172

سابقه فعالیت:

خانم ممنون متاسفانه بازم دستگاه روشن نمیشه

Support Staff no.1

Moderator
تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
7,453

سابقه فعالیت:

پس احتمالا مشکل از بایوس نیست

Support Staff no.1

Moderator
تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
7,453

سابقه فعالیت:

fix1644

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
2,172

سابقه فعالیت:

خود دستگاه چه مشکلی داره ؟
لطفا بکاپ ارسال کنید
مهندس جان من اولین باری نیست ک بایوس میزنم وقتی همه ولتاژ ها اوکی هستند دستگاه روشن میشه تصویر نداره فقط بکلایت صفحه کلید روشن میشه فقط تصویر نمیده

Salimeh Bolboli

تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
4,166

سابقه فعالیت:

این دوتا فایل رو با فایل 1 مگ خود دستگاه تست کنید لطفا

فایل های ضمیمه

• 4mb.zip
    87.9 KB · نمایش‌ها: 14
  • 16mb.zip
    8.5 مگابایت · نمایش‌ها: 22

Salimeh Bolboli

تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
4,166

سابقه فعالیت:

?

Support Staff no.1

Moderator
تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
7,453

سابقه فعالیت:

بسیار عالی
موفق باشید

fix1644

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
2,172

سابقه فعالیت:

آقای همتی سلام متاسفانه مقاله داخل فلش ریخته بودم فلش تو کیس مشتری جا موند چون سیستم همون لحظه درست کردم دیگه شماره و فیش نگرفتم
میشه همین جا توضیح و عکسا رو بفرستم شما خودتون ببینید اگه بدرد بخور بود مقاله اش کنید همکار ها استفاده کنند

Salimeh Bolboli

تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
4,166

سابقه فعالیت:

سلام بله همینجا میتونین ارسال کنید.

fix1644

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
2,172

سابقه فعالیت:

جایگزینی ایسی DS3231 به جای مدار Rtc مادربورد
البته این روش هم میتونید با استفاده از مدار rtc ساعت مچی هم انجام بدید
در این قسمت جایگزینی رو با ایسی ds3231 انجام میدهیم
قبل از این که بریم روی آموزش جایگزینی ،یه توضیحات در مورد کریستال rtc و مجموعه مدارات اش بدم تا لوپ مطلب رو ادا کنم
کریستال :
یه نوسان ساز روی فرکانس خاصی نوسان می‌کنه وقتی ولتاژ dc اعمال میکنیم شکل موج ac برای ما میسازه
کریستال ها فرکانس کاریشون روشون حک شده یک مگاهرتز ،دو مگاهرتز ،هشت مگاهرتز که روی این فرکانس نوسان میکنند
کریستال rtc:
کریستال rtc به صورت لوله ای می‌تونه باشه یا می‌تونه به صورت smd باشد
کریستال rtc روی فرکانس ۳۲.۷۶۸ کیلو هرتز نوسان می‌کنه ،این فرکانس یه فرکانس استاندار برای مدارات rtc
Rtc مخفف real time clock زمان حال حاضر یا واقعی
تمام دستگاههای که می‌خوان ساعت و تاریخ برای ما نمایش بدنند یاذخیره کنند یا این که کانترشون کار کنه از این کریستال استفاده میکنند
حال چرا ۳۲.۷۶۸ کیلو هرتز است به خاطر اینه نوعی کانتری برای شمردن ساعت و تاریخ برای کنترل هامون استفاده میشه
در مادربورد ها کریستال rtc تزدیک چیپ جنوبی دلیلشم این هست که همیشه کریستال ها باید تزدیک کنترلر شون هستند باید تزدیک مدارتشون باشند برای این که خطایی فرکانس پایین بیارنند یا کم کنند چون طول دامنشون پایین نمی‌توانند توان بالایی در اختیار بگذارند تزدیک کنترلرشون هستند
این کریستال ها فقط کاریشون تو مادربورد نیست تمام دستگاهایی که داری ساعت تاریخ هستند مثل ساعت مچی یا دیواری یا اون دستگاههایی ساعت تاریخ ذخیره می‌کنند یا اون دستگاهی که ساعت تاریخ به صورت دیجیتال ذخیره می‌کنند باید این کریستال داشته باشند
حالا این کریستال بر روی مادربورد چه کارهایی انجام میده اون فرکانس مورد نیاز ساعت و تاریخ برای ما میسازه آیا فقط کار ش اینه در مادربورد فقط کار کریستال محدود به ساعت و تاریخ نمیشود در کنارش بلوکی قرار میگیره به نام cmos
Coms : یه حافظه ای هست که تنظیمات پیش فرض بایوس در داخل خودش ذخیره می‌کنه
برای مثال : بوت سیستم با هارد شماره دو یعنی ssd بالا بیاد
یا ssd روزی به فرض ۶۰۰ مگاهرتز باشه ،یا دور فن اتوماتیک کنترل بشه یا منوال
اگه این تنظیمات پاک بشه روی تنظیمات پیش فرض می‌ره ،پس cmos یک نوع حافظه هستش بر روی مادربورد برای ذخیره سازی یک سری تنظیمات پیش فرض یعنی زمانی که ما سیستم روشن و post میکنیم cmos باید تنظیمات بخونه و بیار بالا
Cmosباید همیشه تغذیه سه و حافظه اش یه حافظه فرار هست اگه تغذیه نشه پاک میشه و سیستم تنظیمات پیش فرض میاره بالا
مجموعه مدارات مورد نیاز cmos
حافظه cmos همراه با مجموعه مدار rtc با هم هستند داخل یک بلوک مشخص ،برای این که این بلوک کار کنه نیاز به تغذیه داره و باید تغذیه اش فراهم بشه تغذیه اشم از طریق باطری بکاپ انجام می شود ،برلی این که که مدارات rtc وcmos بتوانند این تنظیمات نگه دارند و پاک نشه و ساعت و تاریخ آپدیت نگه دارند باید از کریستال لوله ای داشته باشند
وقتی rtc کار کرد و حالت نرمالشو داشت و cmos تنظیمات ذخیره کرد باید یک چیزی باشه این تنظیمات share بشه یا خونده بشه یا یک چیزی باید این تنظیمات بخونه و بنویس اون چیزی که میاد تغییرات روی cmis انجام میده چیپ جنوبی هست ،چیپ جنوبی cmosو rtc داخل یک بلوک داخل چیپ هستند و تغذیشونو باطری بکاپ تهیه می‌کنه و کریستال هم باید به صورت خارجی برای چیپ جنوبی تامین بشه تا بتونه این تغییرات روش نوشته بشه و خونده بشه و تغیرات روش اعمال بشه
برای مثال شما یک مادربورد مثل g41 در نظر بگیرید کریستال 32.768که این کریستال هر دو پایه اش که با نام y1,y2هست به چیپ جنوبی متصل شده که به صورت خارجی تامین شده دقت کنید همیشه و همیشه برای کریستال دو تا خازن تعبیه میکنند که این خازن ها ۲۲پیکو ،۱۸ پیکو،۱۰ پیکو ،همیشه این دو خازن برای بالابردن دقت فرکانس به پایه های کریستال متصل هستند وقتی تغذیه باطری فراهم می‌کنه از طریق دیود rtc می‌ره به بهش rtc vdd که این rtc دنبال کنیم به چیپ جنوبی و بلوک cmos چیپ جنوبی و اگه باطری بکاپ این ولتاژ تامین نکنه و یا تموم شده باشه 3vdual مدار rtc رو تغذیه می‌کنه
حالا چرا باید rtc تغذیه بشه
تا زمانی که cmos خونده نشه و rtc تغذیه نشه مادربورد نمیتونه تنظیمات پیش فرض بخونه و چیپ نمیتونه فرمان روشن به برد بده حتما باید تنظیمات پیش فرض و سخت افزاری توسط چیپ و cmos خونده بشه
در مادربورد های ۴۷۸:وقتی باطری بکاپ تموم میشد مادربورد روشن نمیشد ولی در مادربورد های ۷۷۵,۱۱۵۵,۵۰ این مشکل برطرف شد و از طریق 3vdual مدار rtc و cmos تغذیه شد تا مادربورد تنظیمات پیش فرض بخونه
اگه دقت کرده باشید زمانی که باطری بکاپ تموم میشه مادربورد می‌ره به تنظیمات پیش فرض و ساعت تاریخ پاک میشه و در تنظیمات بایوس اون چیزی که شما تنظیم کردید به حالت defult بایوس می‌ره

fix1644

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
2,172

سابقه فعالیت:

سلام بله همینجا میتونین ارسال کنید.
خانوم محترم من در ابتدا کریستال توضیح دادم تا برسیم به جایگزینی ایسی ،حالا بخونید این قسمتو ببینید مورد تایید هست من عکس ها رو پیوست میکنم خودتون یه جوری درست کنید
اگه مورد تأیید نبود هیچی دیگه
ممنون از شما

چه کسی این تاپیک را مشاهده می کند؟

در حال حاضر وجود دارد 0 اعضایی که این موضوع را مشاهده می کنند

کاربرانی که این موضوع را خوانده اند